Náš Alfík na průjmy netrpí, za svůj život měl řídké bobíky jen po kapsičce Pedigree, kterou od té doby již raději nekupujeme. Po druhé slízal něco málo máslového krému z dortu – to ho prohnalo trochu víc a postačila dietka.
Třetí průjem byl horší – trval víc než den, bylo to často a také s trochou světle červené krve (na veterině nám řekli, že tmavá by byla větší problém).
Co dělat při průjmu:
1.Okamžitě zahájit hladovku.
2.Podávat po lžičkách rozpuštěnou Smectu (dle návodu) nebo podle dávkování Pro-kolin pastu.
3.Pokud průjem trvá déle, než jeden den, objeví se teplota, větší množství krve, zvláště pak tmavé barvy – zajít s pejskem k veterináři.
4.Když průjem ustoupí, začít opatrně po malých dávkách s krmením. Nejlépe vařené kuřecí maso s rýží, nebo veterinární dieta, kterou je možné koupit u veta.
5.Jestliže pejsek normálně je na granulích, postupně po 1-2 dnech do stravy přimíchávat granule.
My jsme na veterinu jeli po dni průjmování více méně pro jistotu a klid duše, myslím, že se tím nikdy nic nezkazí, maximálně bude peněženka o něco chudší, ale za klid v duši to stojí.
Byli jsme pochváleni za podávání Smecty a dodržování hladovky. Dostali jsme Pro-kolin pastu, která plní obdobnou funkci jako Smecta a můžu říct, že Alfík po ní dokonce víc než jeden den vůbec nebobíkoval.
Jako krmení jsme dostali dietní paštičku a dietní konzervu – abychom zjistili, co mu bude víc chutnat – výběr dietních krmiv je opravdu velký. My jsme začali podávat k večeru druhý den po průjmu každé dvě hodiny lžičku dietní paštičky.
Konzervu jsme koupili Hill's a paštičku Specific CIW digest. Více info u obrázků níže.
Firma Hill´s má opravdu široký výběr dietního krmiva na spoustu zdravotních problémů. Dobrou zkušenost máme i s výbornou konzervou od Royal Canin.
Specific CIW digest
info.cymedica.cz